Școala de vară

O ALTFEL DE Şcoală de Vară

Activități desfășurate în cadrul programului Scoala de vara – Grădiniţa Americano-Română (Perioada 22 iunie – 21 august):

• Excursii și vizite tematice;
  • Club de pictură;
  • Club de limba engleză;
  • Club de ştiință;
  • Concursuri: karaoke, dans, desene pe asfalt, șah;
  • Jocuri distractive;
  • Cursuri de înot; (opţional)
  • Tabără de zi limba engleză cu voluntari americani la sediul grădiniţei

Cine poate veni la Şcoala de vară –
Copiii gradiniţei Americano-Române, fraţi, surori, prieteni, elevii altor şcoli ( clasele 0-3) şi toţi cei care vor să petreacă alături de noi o vară de neuitat.

Programul Şcolii de vară –debutează la 22 iunie și se încheie cu o Festivitate de Premiere și o petrecere CARNAVAL pe 21 august.

Înscrierile se fac la sediul nostru, pe str. Averescu, Nr. 3A. Vă aşteptăm cu drag să ne vizitaţi pentru a obţine informaţii suplimentare despre programul de activităţi.

Pentru programarea unei vizite la sediul nostru vă rugăm să ne contactaţi în avans la unul din numerele 0745 581 380 sau 0722 272 787

Tarife şcoala de vară: preţurile variază în funcţie de programul ales.

Program: 7.30-12.30

Program : 7.30-17.30

Înscrie-te și tu în Marea Aventură!

• Contacteaza-ne

• Social